דצמבר 9, 2023

ייעוץ משכנתאות

מתכוונים לקנות בית? לא יודעים מאיפה להתחיל? אתם לא לבד. מסתבר שזוגות רבים הולכים לאיבוד בתוך אינספור האפשרויות המוצעות להם ללקיחת משכנתא. למעשה, בנקים שונים מציעים הצעות ומסלולים מגוונים לתשלום המשכנתא.

חשבו על זה מעט – מדובר בעסקה המשמעותית ביותר שאתם עתידים לחתום כל חייכם. למעשה, מרבית הזוגות הצעירים בישראל אינם עושים יותר מעסקה אחת משמעותית של רכישת דירה, כך שמדובר בהשקעה של אנשים חסרי ניסיון בתחום, המתכוונים להתחייב לכמעט שארית חייהם לתשלום חודשי שהולך לחסל להם את כל התקציב החודשי מדי חודש בחודשו. מן הצפוי לפני ביצוע עסקה כזו הוא להתייעץ, הלא כן?

ובכן, למרייעוץ משכנתאבה הצער, זוגות צעירים רבים לא רק שאינם מתייעצים, אלא אף דוחים הצעה זו על הסף וממהרים לסגור את ההצעה הראשונה שהם מקבלים מהבנק. לא מתוך התלהבות, כי אם מתוך פחד וחוסר נכונות לעשות את התהליך בצורה חכמה ושקולה. הלכה למעשה, זו היא הפעולה המסוכנת ביותר מבחינה כלכלית שאתם עתידים לעשות.

רבים מאמינים כי שירותי ייעוץ משכנתאות שיינתנו על ידי גורם פרטי יהיו בזבוז כסף. אחרים חושבים שיועץ המשכנתאות ירצה לקחת את הכסף לכיס הפרטי שלו. ובכן, חדשות לאלו המאמינים בזה: ומה הבנק רוצה? בדיוק את אותו הדבר. שירותי ייעוץ משכנתאות הניתנים על ידי הבנק אינם שמים את טובת הלקוחות שלהם בראש מעייניהם. שירותים הניתנים על ידי הבנק הם כאלה שחושבו באופן מדויק כיצד יוכלו לשרת את האינטרסים של הבנק.

אם בעבר יכולתם לתת אמון מובהק בבנק שלכם הרי שבעידן נאו ליברלי וקפיטליסטי, הבנק שלכם, כמו כל בנק אחר, שואף למקסם את הרווחים שלו. והלוואות משכנתא הן אחת הדרכים היעילות והרווחיות ביותר להגדלת הרווחים. לפיכך, לפני שאתם סוגרים על עסקה מסוימת, רצוי לבחון שירותים שונים של ייעוץ משכנתא הניתנים על ידי יועצים מקצועיים ופרטיים. גם אם תשוו בין מספר אנשי מקצוע ויועצים פרטיים, גם אם תתאכזבו או תגלו כי ההצעות של הבנקים שונות באופן מהותי זו מזו – לפחות תחוו את כל התהליך הזה לפני ששמתם את כל חייכם במחויבות גדולה כל כך.