דצמבר 3, 2023

חברת בדק בית מומלצת

חברת בדק בית מקצועית, חולשת על מספר תחומים, ומשרתת סוגים שונים של לקוחות. כמובן, שחברת בדק בית, מבצעת בדיקה מקיפה בתוך בתים פרטיים. אבל, החברות המומלצות, הן חברות שמבצעות גם בדק בית על מבנים.

בדק בית לאחר שיפוץ קבלן.

בדיקת בדק בית מקיפה, מתאימה לא רק כאשר מקבלים דירה חדשה מקבלן. גם כאשר מסיימים שיפוץ של דירה ישנה, מומלץ להזמין שירות של חברת בדק בית מומלצת. שוק השיפוצים הפרטיים בבתים אינו מפוקח. אין חובה להוציא טופס 4. ולכן, מבצע הקבלן ככל העולה על רוחו. פעמים רבות, הגימור של השיפוץ, לא נעשה בצורה מושלמת. ולכן, חשוב מאוד לקבל דו"ח מפורט, המראה מהם ליקויי הבנייה.

בדק בבית בבניינים.

אחד מההבדלים המשמעותיים בין חברות מקצועיות לבדק בית ובין חברות חובבניות, הוא ביצוע "בדק בית". פעמים רבות, אנשי מקצוע פרטיים, ייתנו בעיקר חוות דעת בבתים פרטיים. חברות מקצועיות, כותבות דו"ח גם על בנייני מגורים, מסחר, משרדים, בתי מלון, תרבות, ועוד. 

על מה ניתנת חוות הדעת בבניין? כאשר הבניין לא מיועד למגורים, תבוצע הבדיקה על כל שטח הבניין. בבנייני מגורים, תבוצע הבדיקה על החלל המשותף. 

בדק בית בווילת מגורים. 

רוב דירות המגורים בארץ, נמצאות בתוך בניין דירות משותף. אולם משפחות רבות בארץ גרות בבניין מגורים פרטי. כאשר חברת בדק הבית מבצעת בדיקה ומנסחת דו"ח, היא מתייחסת את כל הבניין כיחידה אחת. הדו"ח מפרט את מצב הבנייה בתוך הבית, ואת מצב התשתיות של הבניין עצמו. 

בדיקת ליקויי בנייה.

אחד מהדברים שמזמינים בשבילם חברת בדק בית מומלצת לבדוק, הוא ליקויי בנייה. לא תמיד מביא הקבלן המבצע פיקוח בנייה. ולכן, לא תמיד העבודה מתבצעת על ידי הפועלים בצורה מקצועית כמו שצריך. אילו ליקויי בנייה נפוצים קיימים? קירות הפנים, ייבנו בצורה לא ישרה. ולמה? כי הפועלים התעצלו לעבוד עם זוויות. עוד ליקוי בנייה נפוץ ומסוכן, הוא מעקה הבנוי בצורה לא טובה.

מה תעשו עם דו"ח הליקויים?

גיליתם שהקבלן שיפץ לכם את הבית בצורה לא טובה? המומלץ ביותר, הוא לתת לקבלן את התשלום האחרון בסיום הבנייה, לאחר שביצעתם בדק בית. וכך, תוכלו "להחזיק" את הקבלן. יהיה עליו לתקן את כל הליקויים שהופיעו בדו"ח על מנת שיקבל תשלום.

אם כבר שילמתם את כל הסכום עליכם לדרוש מהקבלן תיקון, ולהבהיר לו שאתם יכולים להגיש נגדו תביעה בבית משפט, משום שדו"ח ליקויים מתקבל על ידי השופטים בבתי המשפט. 

סיימתם שיפוץ בבית? פנו להורביץ מהנדסים!

חברת "הורביץ מהנדסים", מומחים בביצוע כל הסוגים השונים של בדק הבית. החל מבדיקה של דירת מגורים קטנה של 3 חדרים, ועד לבנייני מגורים. אנו מומחים באיתור כל הסוגים ליקויי הבנייה. אנו נותנים דו"ח עם פירוט מלא של הליקויים לסוגיהם השונים בכל חלקי הבית.