דצמבר 3, 2023

גופי תאורה שקועה בגבס – כיצד מתקינים אותם בצורה יפה ומדוע משתלם להשתמש בהם

light-918450_640

כשאנחנו מתכננים בית חדש או שיפוץ בית קיים, אז כל דבר קטן יכול להשפיע על תהליך התכנון והעיצוב. בין אם מדובר בדברים גדולים, כמו גודל החדרים, המיקום שלהם, האופן בו הם יעוצבו, אריחי רצפה, צבע הקירות ועוד, ובין אם מדובר בדברים קטנים, דברים שאנחנו נדרשים להתקין, בין אם זה לשימוש מעשי ובין אם זה לצורכי עיצוב. 

אחד הדברים שאנחנו צריכים להתייחס אליו בכל הקשור לעיצוב וגם לשימוש, אלה גופי התאורה שאנחנו בוחרים להתקין במבנה. בין אם מדובר בכאלה שאנחנו משתמשים בהם על התקרה ועל הקירות, כלומר, גופי תאורה תלויים, נייחים, ובין אם מדובר בגופי תאורה ניידים, כאלה שאנחנו נציב על הרצפה, שולחן, מדפים, שידות או בכל מקום אחר. 

אחת האופציות שעומדות לרשותנו והיא מאוד פופולארית כיום, אלה גופי תאורה שקועה בגבס. הרעיון הוא פשוט, במקום שנתקין גופי תאורה על התקרה או על הקיר, כך שהם יוצאים החוצה, הרי שאנחנו יכולים להתקין גופי תאורה שקועים בתוך התקרה. בקו ישר, נקי וחלק. 

יש יתרונות רבים להתקנת גופי תאורה בצורה כזו, כפי שנוכל לראות בהמשך המאמר, אך לפני כן חשוב לומר, שיש הבדל מסוים בתהליך התכנון וגם בתהליך ההתקנה של גופי תאורה מסוג זה. מאחר וזה דורש מאיתנו התייחסות אחרת, במובן שאם אנחנו נרצה יום אחד להסיר אותם ולהתקין גופי תאורה אחרים, נצטרך לראות מה אפשר לעשות עם החור שנוצר בגבס, כיצד אנחנו ממלאים אותו. 

מה היתרונות של גופי תאורה שקועים בגבס, וכיצד מתקינים אותם בפועל? 

נתחיל מהסוף, ההתקנה היא די פשוטה, בסופו של דבר מדובר על התקנה רגילה, מה ששונה הוא שצריך לייצר מקום מיוחד לגוף התאורה. זו לא התקנה רגילה על פני הקיר או התקרה, אלא צריך לייצר מקום ספציפי עבור גוף התאורה, לכן זה שונה. 

היתרונות של גופי תאורה בגבס הם רבים, לא רק מבחינת העיצוב אלא גם בהיבטים אחרים. כמובן שהדבר הראשון שאנחנו נבחן זה את העיצוב שלהם. אם אנחנו בוחרים להשתמש בגופי תאורה כאלה, הרי שנהנה מעיצוב ישר, נקי, חלק, אנחנו לא נעשה שינויים מקיפים במבנה בשביל להתקין גופי תאורה כאלה. זה יהיה הרבה יותר מרשים, הרבה יותר אלגנטי. 

מעבר לכך, איכות התאורה שנקבל תהיה שונה, אנחנו גם נהנה מתאורה הרבה יותר ממוקדת, הרבה יותר אינטימית, במונים רבים גם הרבה יותר מרשימה. 

אם אנחנו בוחנים באופן מעשי את גופי התאורה, הרי שמבחינה כלכלית נצטרך להשקיע פחות כסף ברכישת הגוף עצמו, שכן הגבס יהווה את הבסיס העיקרי לכך, וכן אנחנו לא נצטרך להשקיע הרבה בכל מה שקשור לתחזוקה של גוף התאורה, יהיה לנו הרבה יותר נוח להשתמש בו לאורך זמן.